Medyczno-Psychologiczna Pracownia Wczesnej Interwencji

Medycyna holistyczna

Jeszcze nigdy w historii ludzkości nie mogliśmy tak szybko pomóc choremu. Dzięki najnowszym odkryciom nauki lekarze mają do dyspozycji metody i leki, które mogą wyleczyć nawet najcięższe przypadki. Dysponując takimi możliwościami ludzie powinni być coraz zdrowsi i szczęśliwsi. Tak jednak nie jest.

Współczesna medycyna działa punktowo. Diagnozuje i leczy choroby.  Szybko, sprawnie i  sterylnie. To mało? Owszem. Nowoczesne podejście do leczenia nie pyta o przyczyny chorób. Nie patrzy na chorego jako na jedność duszy, ciała i umysłu.  Dzieli człowieka na kawałeczki, które leczy w najlepszy dostępny sposób. Często kosztem innych organów, czy psychiki chorego.

Medycyna holistyczna to całościowe podejście do człowieka. Nie skupione na jego bolącym palcu, zagubionej dusz, czy niedomagającym umyśle, ale na istocie ludzkiej z problemami. Medycyna holistyczna nie zadowala się symptomami choroby, tylko szuka odpowiedzi na pytanie o  przyczyny takiego stanu. Medycyna holistyczna leczy człowieka a nie chorobę.

Medycyna holistyczna skupia się na naturalnych procesach leczenia, podczas których lekarz ma wspomagać siły natury. Zgodnie z jej założeniami zdrowie pacjenta leży w dużym stopniu w jego zaangażowaniu w walkę z chorobą. Umiejętne zrównoważenie wszystkich potrzeb duszy, umysłu i ciała to sekret długowieczności w zdrowiu i szczęściu.

Nasza Pracownia to unikalne połączenie najnowszych osiągnięć nauki i filozofii medycyny holistycznej. Nie zadowalamy się zaleczeniem choroby. My szukamy jej przyczyn. Znając je jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową i skuteczną pomoc. Taką możliwość  zapewnia nam połączenie umiejętności psychologów i biomedyków. Przekonaj się sam!

 

Kontakt